13 July 2024 Saturday
Twitter

ERMENEK VODAFONE TARIM AKADEMİSİ

Ermenek bulunduğu zorlu coğrafi konum  itibariyle bir çoğumuzun hiçbir fikrinin olmadığı şirin bir ilçe. Türkiye kamuoyu Ermenek ile ilgili bilgileri yaşanan Maden kazası ile öğrendi.  Maden kazasının yaraları sarılmaya başlandığında kurumlar burada yaşayanlar için doğrudan faydaya yönelik projeler üretmeye ve uygulamaya başladılar.

Tabider ve Türkiye Vodafone Vakfı, bölgenin ekonomisinde önemli bir yer tutabilecek Tarımsal üretim uygulamalarını bölge çiftçilerimiz ile buluşturacak bir Bilgi Paylaşım Merkezi kurmaya karar verdi ve hızla harekete geçti.

Belediyenin tahsis ettiği eski sağlık ocağı binası yeniden onarıldı ve Tarımsal Bilgi Paylaşım Merkezi haline getirildi. Köylerin merkeze uzaklığı dikkate alınarak Ziraat Mühendislerinin çiftçileri yerinde ziyaretleri için bir araç tahsis edildi ve çalışmalara başlandı.

Önce bölgenin eğitim ihtiyaç analizi yapıldı. Bu analizler sonucunda bölgenin zenginliğini oluşturan Tıbbi Aromatik bitki florasının köyde yaşayanlara anlatılması, doğru şekilde toplanması ve kurutularak pazara hazırlanması eğitimleri verilmeye başlandı. Bölgede eğitim çalışmalarına devam ediliyor.

            

 Ermenek Vodafone Tarım Akademisi Foto Galeri için tıklayınız..

                                       

Projenin Künyesi 

Proje Planlama Tarihi : 30.10.2014

Onarım Başlangıç Tarihi : 19.11.2014

Proje Uygulama Tarihi : 27.02.2015

Proje Sonlandırma Tarihi : Devam Ediyor

Proje Ortakları

 Türkiye Vodafone Vakfı                                Vodafone Çiftçi Kulubü                                       Tabider                                                    Ermenek Belediyesi

                                        

 

Destek Verenler 

Ermenek Kaymakamlığı                      Ermenek Tarım İlçe Müdürlüğü            Ermenek Ziraat Odası                        Ermenek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü