17 May 2022 Tuesday
Twitter

MİLLETVEKİLİ MEHMET ERDEM, VODAFONE AKILLI KÖY`DE

Dünyanın ve Türkiye'nin uçtan uca teknolojilerle donatılmış ilk akıllı köyü olan Vodafone Akıllı Köy, ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle buluşturan Vodafone Akıllı Köy, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'i ağırladı. Erdem'e ziyareti sırasında Ak Parti Koçarlı İlçe Başkanı Nedim Kaplan eşlik etti.

Gerçekleşen ziyarette TABiT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Genel Müdürü Nur Gezer Karataş, İş Ortakları Yöneticisi Fulya Üstündağ, Tarımsal Teknolojiler Bölüm Başkanı Orhan Kurt ve Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir ile bir araya geldi. Erdem, Nur Gezer Karataş'tan,  uçtan uca teknolojilerle donatılmış dünyanın ilk akıllı köyü Vodafone Akıllı Köy' de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Erdem'e, çiftçilerin verim ve karlılığını artırmak üzere kurulan yüksek tüneller, malçlı üretim, sulama ve gübreleme otomasyonu, sensör teknolojileri ile toplu sağım tesisi gibi kırsaldan kente göçü azaltarak çiftçiliği sevilen bir meslek haline getiren uygulamalar anlatıldı. 

Ülkemizde çiftçiler için umut olan ve tarıma yön veren böyle bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Erdem, projede emeği geçen herkesi tebrik etti.

Ziyaret, Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Ak Parti Koçarlı İlçe Başkanı Nedim Kaplan'ın günün anısına kendilerine armağan edilen zeytin fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu kartı asmaları ile noktalandı.

 

tabit.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.